W zeszłym tygodniu poznałam nowe polskie słowo :). Oznacza pierdółkę, błahostkę. Jakoś pasuje mi do dzisiejszego wpisu. Dziergające może mniej, ale te szyjące na pewno mają doświadczenie, że jak mają maszynę w domu, to mają też znajomych i rodzinę typu ‘A skrócisz mi/zwęzisz?’, ‘A tu mi się popruło/przetarło/zamek wymaga wymiany’ itd. Mnie to na razie omijało, raz mężowi...
04/18/2022
Fintifluszka
18kwiecień
